Wyszukiwanie

Prawo jazdy kat. "A" w przyszłości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian   
Poniedziałek, 07 Listopad 2011 13:44
Podstawowym  aktem  prawnym  regulującym prawa i obowiązki kierowców  będzie już niedługo nowa  ustawa  „O  kierujących  pojazdami”,  nad  którą  pracowano  od  blisko  10  lat. arlamentarzyści  Sejmu  i  Senatu  minionej  kadencji  wspólnie  z  Ministerstwem  Infrastruktury  wypracowali,  uchwalili  a  prezydent  swoim  podpisem  zatwierdził  kolejny  akt  prawny, który... w wielu środowiskach wzbudził mnóstwo kontrowersji.
Więcej…
 
Zmiany w uprawnieniach do kierowania pojazdami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian   
Wtorek, 11 Październik 2011 10:48

W dzisiejszym artykule omówię zmiany w uprawnieniach do kierowania jakie wprowadza ustawa o kierujących pojazdami  w dniu wejścia jej w życie, tj. 11.02.2012r.

Więcej…
 
Sprowadzone – już bez badań PDF Drukuj Email
Czwartek, 11 Luty 2010 07:01
Od 22 września 2009 roku obowiązuje nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym, w myśl której nie są już obowiązkowe badania techniczne samochodów używanych,  sprowadzonych z zagranicy, które mają być po raz pierwszy zarejestrowane w Polsce. Wcześniej każdy taki pojazd przed pierwszą rejestracją w naszym kraju musiał przejść badanie techniczne w stacji kontroli pojazdów i dopiero po jego przejściu właściciel mógł dopełnić formalności rejestracyjnych. Teraz wystarczy, by w dowodzie rejestracyjnym samochodu, z kraju z którego pojazd pochodzi, znajdował się aktualny wpis o ważności badań technicznych.
Więcej…
 
Przykazania bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
Wtorek, 20 Październik 2009 07:01

Jednostki policji prowadzą różne programy profilaktyczne, mające przynieść poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach i ulicach. Należą do nich zestawy podstawowych zasad bezpiecznego ruchu, które na nasz użytek nazwaliśmy „przykazaniami bezpieczeństwa”. Na pewno warto się z nimi zapoznać i namówić do tego innych.

Więcej…
 
Prace nad nową ustawą o kierujących pojazdami PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Marzec 2009 07:01

Szkolić, nie egzaminować

W Ministerstwie Infrastruktury trwają prace nad nową ustawą o kierujących pojazdami. W sferze projektów znajduje się wiele rozwiązań, zmieniających obowiązujące dziś przepisy. Do ich wprowadzenia w życie droga jeszcze daleka, nawet kiedy projekt ustawy będzie już gotowy, czeka go długa procedura uzgodnień międzyresortowych i przyjęcia przez parlament.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia123NastępnaOstatnie »