Wyszukiwanie

Ty też możesz uratować życie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Środa, 26 Wrzesień 2012 12:47

W ruchu drogowym zdarzają się sytuacje, w których zagrożone jest ludzkie życie. W tych momentach potrzebna jest pomoc. Kto ma tej pomocy udzielić? Każdy. Każdy ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobie znajdującej się w sytuacji grożącej bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Więcej…
 
Jak bezpiecznie przewozić dzieci? PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Środa, 26 Wrzesień 2012 12:19

Każdego roku na polskich drogach w wyniku wypadków samochodowych ginie około 300 dzieci, a ponad sześć tysięcy zostaje rannych. 45% wszystkich wypadków drogowych z udziałem najmłodszych to zdarzenia, w których dzieci są poszkodowane jako pasażerowie.

Więcej…
 
Bezpieczna droga do szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Środa, 29 Sierpień 2012 07:57
W sprawę poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach zaangażowanych jest wiele instytucji, które w wielu dziedzinach podejmują różnorakie działania zmierzające do ograniczenia liczby wypadków drogowych. Tylko wspólna praca może przynieść efekty: modernizacja infrastruktury drogowej, edukacja społeczeństwa ( w tym szczególnie dzieci i młodzieży) , coraz bardziej bezpieczne pojazdy.
Więcej…
 
Europejski system eCall PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Środa, 25 Lipiec 2012 08:09
Na początku lipca 2012r. Parlament Europejski przyjął rezolucję,zgodnie z którą wszystkie samochody produkowane od 2015r. będą wyposażane przez producentów w system  automatycznego powiadamiania o wypadku eCall. Tym samym Komisja Europejska została zobligowana do rozpoczęcia  prac legislacyjnych w tym zakresie
Więcej…
 
Bezpieczne podróże autokarem PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Środa, 25 Lipiec 2012 07:46
Trwa okres wakacji - czas wyjazdu dzieci i młodzieży na letnie obozy i kolonie. Wiąże się to ze wzmożonym ruchem autobusów, które będą przewożą młodych uczestników wypoczynku. W trosce o ich bezpieczeństwo  rodzice lub opiekunowie mają prawo wezwać przed podróżą funkcjonariuszy Policji, aby Ci dokonali sprawdzenia stanu technicznego autokaru oraz oceny trzeźwości kierowcy. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy i poprosić o przyjazd patrolu. W tym celu należy podać miejsce, datę i godzinę planowanego wyjazdu

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »