Wyszukiwanie

Wszystkie dzieci są bezpieczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 13:19
W dniu 3 czerwca 2012r. już po raz drugi w Koniecpolu, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, którego współorganizatorami byli Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie (głównym  organizatorem był egzaminator p. Ryszard Suliga) , Komenda Miejska Policji w Częstochowie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie.

 

Więcej…
 
Jazda defensywna PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 13:11
Jazda  defensywna - to  świadome  unikanie  niebezpiecznych  sytuacji  na  drodze,  powodowanych  przez  złe  warunki  drogowe  oraz  błędy  innych  użytkowników  dróg. Określenie  to  powstało  wskutek  panoszącej  się  na  drogach  agresji. Skąd  się  ona  wzięła?  Z  naszego  stylu  życia. 
Więcej…
 
Bezpieczna jazda zimą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian   
Piątek, 30 Grudzień 2011 08:28
Zima to pora roku, podczas której nie zaprzestajemy podróżowania. Codzienna droga do pracy, wyjazdy sobotnio-niedzielne na narty, czy zbliżające się ferie zimowe zmuszają nas do zachowania szczególnej ostrożności na drogach. Aby podróż była bezpieczna, warto przypomnieć  sobie kilka wskazówek i zasad, które z pewnością okażą się pomocne dla wszystkich kierowców.
Więcej…
 
Bezpieczna zima na drodze PDF Drukuj Email
Czwartek, 08 Grudzień 2011 11:42

Wraz z nadejściem przymrozków, wielu kierowców zaczyna przygotowywać swoje samochody  do zimy. Nasz klimat zapewnia nam zmienne warunki pogodowe , takie jak śnieg, ulewne deszcze, błoto, mgła. Aby mieć pewność, że nasze auto będzie działało równie bezawaryjnie i bezpiecznie tak zimą, jak i latem, warto sprawdzić kilka rzeczy.

Więcej…
 
Akcja "ZNICZ" – przydatne wskazówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Damian   
Piątek, 28 Październik 2011 11:42

Zbliża się szczególny czas dla tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich na cmentarzach. Planując wyjazd w dłuższą trasę należy sprawdzić  stan techniczny pojazdu, stan ogumienia, oświetlenia, układu hamulcowego i kierowniczego, a przed podróżą należy wypocząć. Jesienna aura bywa kapryśna. Pojawia się mgła, mżawka, deszcz a czasami nawet śnieg. Drogi mogą być śliskie, również przez liście spadające z drzew na jezdnię. Dostosujmy więc prędkość do warunków panujących na drodze.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »