Wyszukiwanie

Eliminacje Międzypowiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj Email
Wtorek, 07 Czerwiec 2011 10:01

Dnia 28.04.2011 r. w Szkole Podstawowej nr 50 w Częstochowie odbył się kolejny międzypowiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach uczestniczyło 12 drużyn ze szkół podstawowych i 6 drużyn z gimnazjów z terenu powiatów: kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego, częstochowskiego i miasta Częstochowy.

Więcej…
 
Stacje paliw coraz bardziej ekologiczne PDF Drukuj Email
Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:01

Wychwycą nawet opary

Wszystkie nowo budowane stacje benzynowe musza spełniać coraz ostrzejsze wymogi ekologiczne. Wymaga to znakomitej izolacji zbiorników z paliwami, systemu odprowadzania wody deszczowej do specjalnych odstojników i separatorów, aby odłączyć tam spłukiwane resztki paliw oraz olejów. Wiele starych stacji, w których przebudowa dla spełnienia tych wszystkich norm była po prostu nieopłacalna, zostało zamkniętych. Przykładem służyć może stacja paliw na środku rynku w Janowie.

Więcej…
 
Kiedy człowiek zasłabnie za kierownicą PDF Drukuj Email
Czwartek, 18 Czerwiec 2009 12:01

Samochód zatrzyma się sam?

Nowoczesne samoloty pasażerskie wyposażone są w niezwykle skomplikowane systemy elektroniczne, umożliwiające sprowadzenie maszyny na lotnisko nawet w przypadku niedyspozycji wszystkich pilotów. Statystyki wypadków i kolizji samochodowych nie odnotowują szczegółowo liczby zdarzeń, których przyczyną było zasłabnięcie kierowcy. Nagła utrata panowania nad pojazdem w przypadku autobusów lub jazdy przez zatłoczone ulice centrów miast, może jednak przynieść katastrofalne wręcz skutki.

Więcej…
 
Gaśnica i trójką ostrzegawczy – koniecznie! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 01 Czerwiec 2009 07:01

Wielu kierowców dopiero w momencie skontrolowania przez policje drogową uświadamia sobie, że posiada elementarne braki w obowiązkowym wyposażeniu swojego samochodu. Chodzi o trójką ostrzegawczy oraz gaśnicę. Obowiązek ich przewożenia w samochodzie został określony rozporządzeniem ministra infrastruktury. Zresztą nawet odkładając na bok przepisy, zwykły zdrowy rozsądek nakazuje zaopatrzyć się w te dwa przedmioty, niezbyt kosztowne, za to mogące naprawdę być przydatne w trudnej sytuacji na drodze.

 

Więcej…
 
Dbajmy o szyby PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Kwiecień 2009 07:01


Jednym z czynników bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo prowadzenia samochodu jest utrzymywanie w należytej czystości szyb pojazdu. Każdy kierowca, któremu przyszło podróżować z szybami brudnymi, zaparowanymi lub porysowanymi doskonale o tym wie. Zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności – we mgle, przy padającym deszczu lub po zmroku, czystość szyb ma wręcz pierwszorzędne znaczenie. Na dodatek porysowana szyba nie tylko matowieje, ale powoduje uciążliwe dla oczu refleksy świateł innych samochodów.

 

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »