Wyszukiwanie

Ostrożnie z lekami! PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Kwiecień 2009 07:01


Przyjmowanie lekarstw, choć z jednej strony konieczne i zbawienne dla odzyskania zdrowia, może prowadzić do bardzo nieprzyjemnych następstw, jeśli bez wcześniejszego sprawdzenia oddziaływania tych medykamentów siądziemy za kierownicę. Składniki leków powodują bowiem często pogorszenie sprawności psychofizycznej kierowcy, mogące doprowadzić nawet do kolizji bądź wypadku. Mało tego, jeżeli policjant uzyska wiedzę, że prowadziliśmy pojazd po zażyciu leków, ma pełne prawo ukarać nas mandatem!

 

 

 

Więcej…
 
Rodzice bagatelizują problem? PDF Drukuj Email
Wtorek, 14 Kwiecień 2009 07:01


Bezpieczeństwo dzieci na drogach należy do najczęściej poruszanych tematów z dziedziny ogólnego bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD), choć największe natężenie dyskusji na ten temat odbywa się zawsze we wrześniu, kiedy dzieci i młodzież szkolna rozpoczynają kolejny rok nauki. Potem nadchodzi jesień, szybciej zapada zmrok, co dla uczniów maszerujących poboczami dróg stwarza kolejne zagrożenia...

Więcej…
 
Ręce na kierownicy! PDF Drukuj Email
Piątek, 10 Kwiecień 2009 07:01

Przeciwmgłowe, czyli kiedy widoczność jest niedostateczna

Większość kierujących nie docenia, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy prowadzonego pojazdu. Nikt nie prowadzi statystyki, ile kolizji oraz wypadków drogowych wydarzyło się, ponieważ kierowca nie był w stanie zapanować nad pojazdem, trzymając akurat w ręce telefon komórkowy, puszkę czy kubek z napojem, poprawiał okulary bądź fryzurę, zapalał papierosa.

 

 

Więcej…
 
Wspólna akcja częstochowskiego MPK i policji drogowej PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Marzec 2009 07:01

Masz klasę – daj włączyć się do ruchu!

Na tylnych ścianach 15 autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie pojawiły się duże plansze z napisem „Masz klasę – daj włączyć się do ruchu!”. To akcja, która ma przypominać kierującym o przepisie, nakazującym przepuszczenie autobusu ruszającego z przystanku.  

 

 

Więcej…
 
10 przykazań przezornego kierowcy PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09 Marzec 2009 07:01

Słuchaj, patrz, sprawdzaj

Nader rzadko zdarza się awaria mechanizmów samochodu, której nic nie zapowiada. Najczęściej przed wystąpieniem usterki pojawiają się symptomy, które bacznemu obserwatorowi mogą powiedzieć bardzo wiele pod warunkiem, że się je w ogóle dostrzeże. Oto 10 najważniejszych zasad przezornego kierowcy, niezależnie od posiadanego samochodu i kategorii prawa jazdy.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »