Wyszukiwanie

Niezmienne przyczyny wypadków PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Piątek, 21 Grudzień 2012 13:15
Jak wykazują policyjne statystyki(1), w okresie od stycznia do  października 2012r. doszło  w  sumie  do  30 970  wypadków drogowych, w których  zginęło aż  2 920 osób, a 38 497 osób zostało rannych. W tym okresie Policji zgłoszono łącznie 280 143 kolizji. Widzimy więc, że  w dalszym ciągu stan bezpieczeństwa na polskich drogach jest zatrważająco niski. Na naszych drogach dalej jest bardzo niebezpiecznie…
Więcej…
 
Z domu do pracy samochodem PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Czwartek, 06 Grudzień 2012 11:11
Jak wykazały badania CBOS w 2012r. 43%  Polaków drogę z domu do pracy i z powrotem przemierza samochodem. Daje to średnio siedem godzin tygodniowo spędzonych za kierownicą pojazdu.  Codziennie jedziemy tą samą drogą, te same zakręty, te same skrzyżowania. Spotykamy te same pojazdy i tych samych pieszych na jezdni. Mamy dokładnie wyliczony czas, w którym miejscu i o której godzinie powinniśmy się znajdować.
Więcej…
 
Bezpieczna szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Czwartek, 06 Grudzień 2012 10:39
W myśl słów K. Neumana „Bezpieczeństwo nie jest wszystkim, lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym" nauczyciele i pracownicy Gimnazjum w Lelowie dokładają wszelkich starań, aby szkoła była miejscem bezpiecznym i przyjaznym dla uczniów. Profilaktyka bezpieczeństwa dotyczy szczególnie fizycznych zagrożeń, na które narażeni są uczniowie, dlatego dla nauczycieli i pracowników gimnazjum organizowane są szkolenia, konsultacje i narady pozwalające zapoznać się z problematyką zagrożeń oraz opracować strategie przeciwdziałania.
Więcej…
 
Czas na zmianę opon PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Wtorek, 30 Październik 2012 22:26

Zbliża się zima, a wraz z nią zaczynają występować trudne warunki prowadzenia samochodu na drodze. Wymiana opon z letnich na zimowe to podstawowa czynność podczas przygotowani pojazdu do zimy. Jeśli zakładamy "zimówki", na których jeździliśmy rok temu, należy sprawdzić, czy nie mają żadnych uszkodzeń i czy nie są za bardzo zużyte. Wysokość bieżnika powinna wynosić co najmniej 4 mm.

Więcej…
 
Kontrolowana zmiana pasa ruchu PDF Drukuj Email
Wpisany przez kuba   
Wtorek, 30 Październik 2012 22:14

Wiele  manewrów  wykonywanych  przez  kierowcę  na  drodze  zgodnie  z  kodeksem  drogowym,  wymaga  od  niego  zachowania  szczególnej  ostrożności.  Niestety  w  naszych  współczesnych  realiach,  gdy  ciągle  nam  się  śpieszy,  czasu  mamy  coraz  mniej,  a  poruszanie  się  pojazdem  po  drogach  zostało  wplecione  w  codzienne  życie,  zachowanie  tych  podstawowych  zasad  ruchu  drogowego  jest  bardzo  trudne

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »